Dižraksti

Empire presents BIG SCREEN: Trešā diena

Trešā diena priekš manis bija sēru diena, jo mans reiss atpakaļ bija jau 17:00, kas nozīmēja, ka foršais pasākums bija jāpamet pašā dienas vidū, nesagaidot “Conan the Barbarian” un “Fright Night” pirmizrādes. Tomēr, kā jau iepriekš, diena sākās ar Holivudas studiju jaunumiem, un šoreiz tās bija Paramount, Lionsgate un Disney impērija.

16.08.2011

Trešā diena priekš manis bija sēru diena, jo mans reiss atpakaļ bija jau 17:00, kas nozīmēja, ka foršais pasākums bija jāpamet pašā dienas vidū, nesagaidot “Conan the Barbarian” un “Fright Night” pirmizrādes. Tomēr, kā jau iepriekš, diena sākās ar Holivudas studiju jaunumiem, un šoreiz tās bija Paramount, Lionsgate un Disney impērija:

Paramount Pictures prezentācija
Iesākumā mums parādīja milzu klipu ar Paramount pēdējās desmitgades sasniegumiem, kur paspīdēja gan Marvel, gan Dreamworks Animation filmas – kas bija jo interesantāk tādēļ, ka Marvel tagad pieder Disney, bet ar Dreamworks Animation līgums, visdrīzāk, netiks pagarināts, un tur ir savs sāpju stāsts. Bet klipā Tors & Šreks labi izskatījās, šaubu nav.

The Muppets(“The Muppets” vajadzībām tika uzrīkots tele-tilts ar Holivudu)

Tam sekoja “Mission: Impossible – Ghost Protocol” treileris (šeit), drīzāk ķeksīša pēc – iepriekšējās dienās redzēju to pirms “Cowboys and Aliens” seansiem, tātad tas ir standarta treileru rotācijā. Kā nākamais nāca “Paranormal Activity 3″ treileris (šeit) – atzīšos, vairāk par treileriem no šī jaunā „Zāģa” (4 filmas trīs gadu laikā) neesmu redzējis, jo man patīk naktīs gulēt, nevis drebēt zem segas, gaidot neizbēgamo rēga uzbrukumu. Trešā daļa, kā jau var minēt, nav tālu aizgājusi no iepriekšējām divām.

Tam sekoja filmas “Like Crazy” treileris (šeit), kurš, kā teitu briti, nav mans cup of tea – ne treileris, ne filma. Tiem, kas netika uz “Cowboys and Aliens” seansiem, šeit bija iespēja saņemt videosveicienu no Džona Favro un noskatīties filmas treileri un mazu making-of filmiņu – interesanti, bet pēc pašas filmas iepriekšējā vakarā jau lieki.

Tam sekoja videosveiciens no režisora Kreiga Brūera (“Hustle & Flow”, “Black Snake Moan”) un filmas “Footloose” rīmeika prezentācija – nezinu kā jums, bet es vairs filmas no žanra “atrisināsim to ar deju” nopietni uztvert nevaru. Filmas treileris (šeit) un fragments tikai nostiprināja šo sajūtu – atzīšos, ka neesmu redzējis veco versiju, bet šī izskatās pilnīgi tāpat, kā visi „Step Up” un tam līdzīgie, kur filmas varoņi pēkšņi pārvēršas par profesionāliem dejotājiem, bet deju ainas, dēļ kurām visi ir atnākuši uz filmu, tiek nevajadzīgi atšķaidītas ar kaut kādiem notikumiem, dialogiem utt. Kad reiz viņi sapratīs…

Evanna Lynch(Evanna Lynch aka Luna Lovegood no Harija Pottera filmām šī pasākuma prezentācijā)

Jautro noskaņojumu pārtrauca eksorcistu šausmenes “The Devil Inside” treileris – vienkārši fucking disturbing, kā tikko būs online (šobrīd neatrodu), tā uzreiz ielikšu, lai varat pārliecināties paši.

Nobeidza Paramount ar saviem šī gada beigu grāvējiem – mums parādīja aptuveni 15 (pēc sajūtām) minūtes no „Puss in Boots”, un tas bija, bez jokiem, labākais, kas redzēts Paramount prezentācijā. Smieklīga, asprātīga, lieliski uzzīmēta un animēta, filma nav līdzīga Šrekiem (un labi vien ir, ka tā) un ir panākusi to, ka Dreamworks Animation bans šajā blogā tiek atcelts – vismaz līdz pirmizrādei. Protams, ir viegli ekspluatēt tik harizmātisku tēlu, kā Runci (Ēzeļa filma būtu tomēr jau par daudz) un tā balsi Banderasu, jo visa veida latino kultūras parodiju skaits uz minūti pārspēj jebkādas robežas, taču tāpat forši. Aplausu un ovāciju vilnis pēc tam tikai apstiprināja, ka ar mani viss ir kārtībā.

Un, visbeidzot, uz ekrāna parādījās Stīvens Spīlbergs un Pīters Džeksons, lai kādas minūtes 10 stāstītu, cik forši ir strādāt kopā pie projekta, kas patīk, un tad ieslēgtu mums treileri (šeit) un vēl aptuveni 5 minūtes dažādu ainu no “The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn”, 3D formātā – un, lai gan es joprojām neesmu 100% sold (nevaru pierast pie stilizētiem CGI cilvēkiem, kuri kustas un runā kā īsti), šobrīd tā izskatās pēc lieliskas piedzīvojumu filmas, kurā viss ir iespējams, jo viss ir uzzīmēts. Drīz jau varēsim pārliecināties paši. Ar to Paramount prezentācija arī beidzās.

Terijs Giljams(Pasākuma vajadzībām tika izsaukts pats Terijs Giljams, kuru… neredzēju, protams)

Lionsgate prezentācija
No visām laikam bēdīgākā prezentācija, jo tik vien parādīja, kā treilerus, kas visi jau tāpat redzēti – “Dangerous Method” (šeit), “50/50″ (šeit), “Abduction” (šeit),“Warrior” (šeit) un “Conan the Barbarian” (šeit). Nav tā, ka tie būtu slikti, taču publika alka maizi un izklaides kaut ko īpašu.

Kas arī tika sagādāts “Coriolanus” treilera (šeit) un trīs diezgan apjomīgu fragmentu veidā – filma droši soļo Lurmena “Romeo + Juliet” pēdās, un saglabā oriģinālvalodu, pat ja darbības vieta un laiks ir mainītas. Ļoti gaidam, bet par to jau nebija nekādu šaubu.

Tālāk sekoja visai apjomīga saruna ar britu seriāla “Strike Back” veidotājiem, kā arī iepazīšanās ar jauno sezonu un tās aktieriem Sallivanu Steipltonu un Filipu Vinčesteru, klātienē. Pats seriāls, par kuru iepriekš nebiju dzirdējis, izskatās kā radīts man – ja man būtu 14 gadi. Bet tā kā man nav, tad šādus pasākumus varu normāli uztvert tikai vai nu ar lielākiem budžetiem kino, vai nu ar Džeku Baueru, vai arī kā parodiju. Bet pieņemu, ka esmu mazākumā – ne pārāk prasīgiem grāvēju cienītājiem šī ir īstā manta. Mājaslapa un Treileris (btw, seriāla kanāls, CineMax, nav nekāds kaktu kantoris – tas pieder HBO)

Disney/Pixar/Marvel prezentācija
Sākās viss ar lielisku montāžu, kurā atkal pazibēja Marvel filmas, šoreiz jau zem Disney karoga. Bet, aizmirstot par to, šeit es pirmoreiz redzēju kadrus no “Tim Burton’s Frankenweenie” – melnbalts un izskatās pēc “Corpse Bride” otrās daļas. Kas laikam ir labi. Zemāk arī pavisam oficiāls filmas logo:

Tim Burton's Frankenweenie

Tālāk mūs pacienāja ar “Real Steel” fragmentiem, uz skatuves atkal izskrēja Šons Levijs un vārds vārdā atkārtoja iepriekšējās dienas performanci, tikai uzdodot citus jautājumus – bet par to ir atsevišķs ieraksts.

Tam sekoja viens no galvenajiem dienas ekskluzīviem – “John Carter” materiāli, kurus ievadīja režisora Endrjū Stentona videosveiciens. Stentons, pats būdams Lielbritānijā, ir tik ļoti pārslogots, ka nevarēja iebraukt ciemos – un laikam taisnība, jo tas, ko mums parādīja, bija nedaudz ne tas, ko es gaidīju.

Ņemot vērā literāro avotu, filmas autorus un tās budžetu (250+ milj. USD), acīmredzot biju gaidījis šī gada “Avatar”, bet jau treileris (šeit) parādīja, ka tā īsti nebūs. Mums parādīja divas pabeigtas ainas no filmas – Džona Kārtera pirmos soļus uz Marsa un cīņu Kolizejam līdzīgā iestādē, un, ja par pirmo es varu pateikt to, ka tā izskatās katastrofāli nefantastiska (tā ir, kad filmē Jūtas tuksnesī), tad otrā kā reizi ir par traku nerealistiska, jo 1:1 atgādina tādu pašu ainu no “Attack of the Clones” (ja nezinātu, iespējams pat sajauktu). Vārdu sakot – “John Carter” jāgaida uzmanīgi, jo ir liela iespēja, ka neattaisnos cerības. Ja tādas ir.

Turpinājumā uz ekrāna atkal bija mūsu draugs Stīvens Spīlbergs, bet zālē iesoļoja aktieris Džeremijs Irvins, kurš atveido galveno lomu Spīlberga jaunajā filmā “The War Horse”. Tā nu viņi uz diviem prezentēja filmas treileri (šeit) un nelielu making-of rullīti.

Džeremijs Irvins(“The War Horse” zvaigzne Džeremijs Irvins uz skatuves)

Noslēdzās viss ar treileru balli – “The Muppets” treileris (šeit), “The Help” treileris (šeit), pilnais “The Avengers” tīzeris no “Captain America” beigām, bet pēc tam arī“The Lion King 3D” treileris (3D ir diezgan šausmīgs) un Pixar studijas “Brave” tīzeris 3D formātā (3D ir lielisks). Līdz ar to Disney/Pixar/Marvel prezentācija bija galā, bet es steidzos uz lidmašīnu, kas nogādās mani atpakaļ Rīgā.