Recenzijas

“Kā pieradināt pūķi” (2010)

Esmu liels šīs filmas fans, un beidzot sadūšojos uzrakstīt par to rakstu. Šis ir mans pirmais raksts par mīļāko filmu. Pirmo reizi filmu noskatījos piecus gadus atpakaļ, un kopš tā laika filmu esmu noskatījies 26 (!) reizes, un man filma vēl joprojām nav apnikusi.

24.08.2015

Esmu liels šīs filmas fans, un beidzot sadūšojos uzrakstīt par to rakstu. Šis ir mans pirmais raksts par mīļāko filmu. Pirmo reizi filmu noskatījos piecus gadus atpakaļ, un kopš tā laika filmu esmu noskatījies 26 (!) reizes, un man filma vēl joprojām nav apnikusi.

​Filmas pamatā ir Kresidas Kovelas grāmata ar tādu pašu nosaukumu. Šoreiz varētu nepiekrist nerakstītajam likumam, ka “grāmata vienmēr ir labāka nekā filma”. Bija tāda situācija, kad 2004.gadā ”Dreamworks animation” studija plānoja ekranizēt grāmatu. Tapšanas procesā viņi pieaicināja grāmatas autori, un studija gribēja uztaisīt pēc iespējas precīzāku filmu. Autore to negribēja un teica, ka ar varoņiem un sižetu lai dara, kā grib. Četru gadu laikā varoņi un pūķi no grāmatas mainījās – sākumā pūķis vārdā Bezzobs, kurš gramatā bija ļoti maziņš (aptuveni vidēja kaķa lielumā), bet filmā viņu uztaisīja daudz savādāku. Pēc veidotāju komentāriem viņš ir kaķa, pantēras, pumas, vāveres un citu dzīvnieku savienojums.Un, volia – lūk arī Bezzobs!

How to Train Your Dragon

Filmā ir daudz jautru brīžu, bet neiztika arī bez kāda emocionāla momenta, un pat kāda asara noteikti notecēja. Filmas veidotājiem lieliski izdevās atainot vikingu laiku atmosfēru. Katrs, kurš noskatīsies filmu, atradīs sev kādu atziņu – vecāki ieklausīsies bērnos, bet bērni sapratīs, ka vecāki, lai cik viņi būtu stingri un skarbi, rūpējas un raizējas par savu bērnu nākotni. Filmas skatīšanos vēl patīkamāku padarīja 3D formāts, kas ne visām animācijas filmām padodas. Un ”Dreamworks” to izdarīja!

Man patika filmas varoņi, bet tās galveno varoni es varēju nedaudz salīdzināt ar sevi – tāpēc, ka arī esmu nedaudz kautrīgs un gudrs. Daži varoņi atgādināja manus klasesbiedrus, bet īpaši man patika Bezzobs. Jo kā lai atsakās no tāda mīlīguma?

How to Train Your Dragon

Šīs filmas režisors ir Dīns Deblois, kurš iepriekš strādāja pie ”Disney” animācijas filmas ”Lilo un Stičs”. Ja kārtīgi ieskatās, tad Stičam ar Bezzobu ir kāda līdzība. Aktieru sastāvs nav no tiem slavenākajiem, bet man patika, cik izteiksmīgi viņi ierunāja savus varoņus. Īpaši gribētu uzslavēt Žerāru Batleru kā ciema vadoni Stoiku. ūziku sakomponēja Džons Povels kopā ar Īslandes dziedātāju Jonsi. Džons izdarīja teicamu darbu, jo kopš tās reizes kad iznāca filma, es klausos filmas skaņu celiņu teju vai katru dienu. Un, visbeidzot, man ļoti patika animācijas kvalitāte. Skatoties filmu es dažreiz pat aizmirsu, ka tā ir animēta, jo ”Dreamworks” izdarīja satriecošu darbu filmas kvalitātē!

​Kopumā, šī filma patiks visai ģimenei.

Vērtējums : 5 no 5

Rūdolfs Penders, īpaši Kinoblogeri.lv