TV

“The Walking Dead” s06e15: “East”

Šonedēļ, Aleksandrieši gatavojās gaidāmajai cīņai pret Pestītājiem, tomēr pirms tam viņiem ir jāuzvar cīņā pašiem pret sevi. Proti, Derils dodas atriebties Dvaitam, kamēr Kerola izlemj pamest nometni pavisam! Pārējiem izdzīvotājiem neatliek nekas cits kā doties viņiem pakaļ.

28.03.2016

Šonedēļ, Aleksandrieši gatavojās gaidāmajai cīņai pret Pestītājiem, tomēr pirms tam viņiem ir jāuzvar cīņā pašiem pret sevi. Proti, Derils dodas atriebties Dvaitam, kamēr Kerola izlemj pamest nometni pavisam! Pārējiem izdzīvotājiem neatliek nekas cits kā doties viņiem pakaļ.

SPOILER ALERT! Tā kā šis ir ļoti populārs seriāls, pieņemu, ka pirms dodaties zemāk, jaunāko sēriju esat jau noskatījušies. Ļoti aicinu arī izteikt viedokli par sēriju komentāros. 

Īsais prologs ar Kerolu kaut kā līdz galam nepaņēma manu uzmanību, tomēr pati sērija iesākās mūzikas pavadījumā, kas tik bieži šeit nemaz nav sastopams. Iespējams, ka dziesmas “It’s All Over” izvēle bija pārāk uzkrītoša, ņemot vērā tās pavadījumā notiekošo. Proti, Kerola jau taisās doties prom, liekot Tobinam domāt, ka viss ir kārtībā. Tā protams nav taisnība, jo Kerola ir nolēmusi doties prom pavisam, jo viņa vairs nespēj cīnīties par citu cilvēku drošību. Interesanta bija viņas atbilde uz Tobina jautājumu, vai nav par agru runāt par nesenajiem notikumiem – “Es domāju par Taru, kad viņa to uzzinās.” Ņemot vērā iepriekšējās sērijas, nevar droši teikt, vai Kerolas teiktais ir patiesība, vai tikai veids kā atkratīties no Tobina.

Šajā sērijā bija neīss brīdis, kurā Kerola brauca ar šķēpiem sadurtajā mašīnā, un tas man tik ļoti atgādināja par filmu “Mad Max”, jo īpaši tādēļ, ka pretī viņai brauca mašīna ar Pestītājiem. Tālākie notikumi ļoti atgādināja sēriju “The Same Boat”, jo arī šeit Kerola centās izglābties no briesmām, it kā tēlojot nevainīgu jēru. Arī šoreiz tas nebija nekāds tēlojums, jo viņa tik tiešām nevēlējās Pestitājus nobliezt no kātiem ar savu piedurknē paslēpto ieroci. Pietam, tas bija iemesls, kādēļ viņa vispār devās prom! Kerola savainota dodas tālāk, viņai uz pēdām tuvojas viens no Pestītājiem, un abiem jau seko Riks ar Morganu. Šajā sērijā tas no Kerolas arī bija viss, lai gan uz īsu brīdi jau šķita, ka viņa ir ņēmusi galu un pārtapusi par zombiju."The Walking Dead, Staigājošie Miroņi"

Nav arī nekāds pārsteigums, ka meklēt Kerolu devās tieši Riks kopā ar Morganu, jo Morgans ir pamanījis, ka Kerolai ir apnicis nogalināt, un viņš vēlas viņai palīdzēt atrast īsto ceļu. Toties Riks vēlas pretējo, jo ir pārliecināts, ka Kerolas pretrunīgās darbības ir bijušas grupas labā, piebilstot, ka viņa ir īsta dabas stihija (domāju, ka daudzi skatītāji šim piekrīt). Viņš pat atzīst, ka 4. sezonas notikumi, kad Kerola nogalināja divus grupas biedrus, ir pilnībā attaisnojami, un viņš pats tā būtu rīkojies arī šobrīd! Tiek arī atgādināts, ka Kerola par savu izdarīto tika izraidīta no grupas, tomēr viņa atgriezās un grūtā brīdī palīdzēja viņiem visiem izglābties no briesmām. Labi, ka Morganam izdodas Riku pārliecināt, ka katra dzīvība ir svēta, jo kā nekā, pavisam nesen izglābtais Alfas Vilks izglāba Denīsu, kura pēc tam izglāba arī Karlu. Priekš Rika šim vajadzētu būt pietiekami labam argumentam, ja jau runa iet par viņa dēlu.

Kerolu tā arī neizdodas atrast, tādēļ abi nonāk pie secinājuma, ka Rikam būtu labāk atgriezties nometnē, kamēr Morgans viens pats turpinās meklēt Kerolu. Rika atvadas no Morgana ļoti atgādināja atvadīšanos pavisam, vai vismaz uz ilgiem laikiem, jo Riks pat atzinās, ka Mišonna tomēr paņēma to proteīna batoniņu. Ir jābūt lielai dūšai, lai ko tādu atzītu. Morgana tālākajām gaitām ir tikai divas loģiskas iespējas. Vai nu būs sadursme starp Morganu, Kerolu un Pestītāju, vai arī viņus abus notvers Nīgans un līdzās Glenam un Mišonnai nostādīs Rika priekšā. Abos gadījumos seriālam būs iespēja pilnībā noslēgt kādu no personāžu sižeta līnijām.

Paralēli Rikam un Morganam, ārpus Aleksandrijas sienām devās arī Derils, kurš nav spējis samierināties ar savu izvēli, kas neizbēgami noveda līdz Denīsas nāvei. Viņam pakaļ devās Mišonna, Glens un Rosita, kura vienīgā jau nojauta, kurp Derils dodas. Šis sižets par spēju samierināties bija diezgan paredzams, jo drīz pēc tam kad Glens centās pārliecināt Derilu, ka viņš dara nepareizo izvēli, izrādijās, ka nepareizi izdarīja tieši Glens, jo kopā ar Mišonnu viņus notver Dvaits ar savu grupu. Rositai ar Derilu viņus šoreiz neizdodas izglābt, piedevām sērija beidzas ar cliffhanger momentu, kurā Dvaits sašauj Derilu. Dvaits vēl pagūst pasmieties, ka viss būs kārtībā! Jā, kā tad…"The Walking Dead, Staigājošie Miroņi"

Izskatās, ka Megijas un Glena attiecības drīzumā varētu piedzīvot nevienu vien traģēdiju, jo drīz pēc savas jaunās frizūras iegūšanas, Megija iespējams zaudē savu gaidāmo bērnu. Interesanti, ka īsi pirms tam, viņa bija pārliecināta, ka neļaus nekam stāties sev ceļā. Arī par Glena drošību pastāv pamatotas bažas, jo viņš nonāk Pestītāju gūstā, kas, kā zināms, komiksā nebeidzās diez ko labi. Tas viss liek domāt, ka viņu abu romantiskā aina dušā, sērijas sākumā, varētu būt pēdējais brīdis, kurā viņi abi ir laimīgi kopā.

Runājot par attiecībām, Ābrahams beidzot ir kopā ar Sašu un Rosita par to pārāk nepriecājas. Piedevām, Ābrahamu māc bailes no satuvināšanās, kā nekā, šajā seriālā tas ir patiešām milzīgs risks ko uzņemties. Es, personīgi, joprojām cenšos samierināties ar faktu, ka Riks ir kopā ar Mišonnu, jo komiksā viņu starpā pastāvēja reti sastopama draudzība starp vīrieti un sievieti, bez jebkādām romantikas iezīmēm. Žēl, ka tas tā arī nepalika seriālā.

Visiem notikumiem pa vidu bija iestarpinātas arī daudzas norādes un priekšēnojumi saistībā ar seriāla turpmāko gaitu. Riks diezgan pašpārliecināti Mišonnai sērijas sākumā stāsta, ka nebaidās par grupas drošību. Morgans šķiet nojauš, ka Rikam ļoti drīz tiks pierādīts pretējais. Viņa teiktais: “Tu esi kaut ko iesācis”, varētu nozīmēt par kara sākumu, ņemot vērā vienu no komiksa sižeta līnijām ar nosaukumu “All-Out War”, kurā Riks ar grupu karo pret Pestītājiem. Vēl ir interesanti, ka gan Pestitājiem, gan noslēpumainajam vīram no šķūņa, īpašumā bija Hilltopā izgatavoti šķēpi, kas norāda uz savstarpēju apmaiņu, vai Pestītāju gadījumā, piesavināšanos. Noslēpumainais vīrs, kurš meklēja savu zirgu, varētu būt iedzīvotājs no pagaidām neatklātas izdzīvotāju komūnas, ar nosaukumu “Kingdom”. Komiksā šajā komūnā bija sastopami sargi, kuri gluži kā vīrietis no šīs sērijas, ar aizsargtērpiem mugurā, jāja uz zirgiem.

Vēl jāpiemin tas, ka Megija ar Glenu kaut kur Aleksandrijā paslēpa ieročus. Līdzīgs gājiens jau tika izspēlēts 4. un 5. sezonā, kad šādā veidā grupa tika izglābta no briesmām. Redzēsim, vai tas palīdzēs arī šoreiz. Bet pats, pats svarīgākais priekšēnojums bija pistole, kuru rokās paņēma Karls. Uz tās bija uzzīmēta Lusille! Tiem, kas nezin, Lusille ir ar dzeloņdrāti aptīta beisbola nūja, kuru Nīgans izmanto kā savu ieroci.

Kopumā, šī sērija ļoti atgādināja iepriekšējo, jo arī šoreiz Aleksandriju neaizsargātu pameta divas izdzīvotāju grupas, kurām izdevās saskarties ar Pestītājiem. No otras puses, kaut kā jau seriāla veidotājiem ir jāaizpilda laiks pirms lielā fināla, kurš solās būt graujošs un nervus plosošs, jo beidzot, beidzot seriālā parādīsies ilgi gaidītais Nīgans! Ir palikusi vairs tikai nedēļa, kuras laikā jau varam laicīgi sagatavot nervu zāles un mutautiņus. 7,5/10