Ziņas

“Kino Kults” Berlinālē: Suņu un slavenību sala

Kinoblogeri pārdzimuši kā "Kino Kults" un lēnām sāk iekarot 68. Berlīnes starptautisko kinofestivālu. Pirmajā dienā kustības korespondents Augusts devās novērtēt Vesa Andersona ilgi gaidīto “Suņu salu”. Filmas pasaules pirmizrāde notiek tieši šeit – Berlīnes epicentrā, kur pulcējas gan filmas režisors, gan zvaigznēm pilnais aktieru sastāvs.

15.02.2018

Kinoblogeri pārdzimuši kā “Kino Kults” un lēnām sāk iekarot 68. Berlīnes starptautisko kinofestivālu. Pirmajā dienā kustības korespondents Augusts devās novērtēt Vesa Andersona ilgi gaidīto “Suņu salu”. Filmas pasaules pirmizrāde notiek tieši šeit – Berlīnes epicentrā, kur pulcējas gan filmas režisors, gan zvaigznēm pilnais aktieru sastāvs. Mediju pārstāvjus ar savu klātbūtni pagodināja Bils Marijs, Bobs Balabans, Braiens “tas, kurš klauvē” Krenstons, “Oskariem” nominētā Grēta Gērviga, kā arī daudzi, daudzi citi.

Kamēr pārējie aktieri malkoja ūdeni, Marijs netraucēti sāka tukšot šampanieša glāzi. Pats apgalvo, ka Berlīnē bijis vairākkārt, bet tieši šī gada festivāls ir “nākamā lielā lieta, kas noraus jumtu”. Pēc tik spilgta starta to ir grūti apšaubīt. Filmas reklamēšana šķiet mazsvarīga, jo agrajās rīta stundās aktieru prioritāte bija sasmīdināt mediju pārstāvjus.

Visiem pēc kārtas tika jautāts, vai viņi paši ir suņu īpašnieki. Katrs sniedza izsmeļošu atbildi. Scenārists Džeisons Švarcmans publiski pateicās savai mātei, kura konferences laikā pieskatīja viņa buldogu. Marijs gan dalījās ar absurdi traģisku stāstu par savu sunīti Timiju Mariju, kuram uzbruka koijotu bars. Mediji dedzīgi vēlējās uzzināt, vai pats Marijs bija šī incidenta liecinieks, un Marijs nekautrējoties atbildēja, ka stāvējis blakus un nedarījis neko. Dzīvnieku tiesību aizstāvji saķēra matus aiz sašutuma, bet pārējie netraucēti pasmējās.

isle-of-dogs-berlinale2

Svētā vakarēdiena galda vidū sēdēja pats Braiens Krenstons. Saņēma tikai vienu jautājumu un to pašu par klusuma nozīmi filmā. Atvēra savu muti, sāka to kustināt, bet neizdvesa ne skaņu. Atlikušo intervijas daļu iesēdās dziļi savā krēslā, lai lieki netiktu traucēts. Diemžēl arī Grēta Gērviga saņēma par maz uzmanības – jautājuma vietā dabūja vien uzslavu par “Lady Bird: Laiks lidot” panākumiem. Pelnīti gan, bet grēks neizmantot iespēju parunāt ar talantīgo mākslinieci.

Daudzu klātesošo kvēlākā vēlme bija, lai konference nebeigtos. Vess Andersons piedāvāja izteikti garas atbildes uz vienkāršiem jautājumiem, lai tik ilgāk varētu palikt telpā. Festivāla pārstāvji izmisīgi ar rokām rādīja, ka jāliek punkts, bet neviens prom nedevās. Beigās gan Džefs Goldblūms ierosināja apmeklēt pirmizrādi, atzīstoties, ka vēl nav redzējis pašu filmu.

“Suņu sala” uz ekrāniem Latvijā no 29. jūnija!

Augusts Barkovskis, īpaši no 68. starptautiskā Berlīnes kinofestivāla