Recenzijas

“Scent of a Man” jeb “All I See is You” (2017)

Aklas sievietes un viņas vīra attiecības mainīsies, kad sieviete atgūs redzi un atklās satraucošus jaunumus par sevi un vīru. Teikšu, ka "uz papīra" tas viss skan diezgan labi. Tas nozīmē, ka gaidāmas šādas tādas trillera pieskaņas, mistika, arī erotika, kas vienmēr ir ļoti apsveicami. Jo vairāk kailas Bleikas Laivlijas uz ekrāna, jo labāk.

20.11.2017

Filmas “All I See is You” (2017) jeb “Es redzu vienīgi tevi” anotācija skan šādi – aklas sievietes un viņas vīra attiecības mainīsies, kad sieviete atgūs redzi un atklās satraucošus jaunumus par sevi un vīru. “Uz papīra” tas skan diezgan labi. Tas nozīmē, ka gaidāmas šādas tādas trillera pieskaņas, mistika, arī erotika, kas vienmēr ir ļoti apsveicami. Jo vairāk kailas Bleikas Laivlijas uz ekrāna, jo labāk.

Džīna (Laivlija) ar savu vīru Džeimsu (Džeisons Klārks) dzīvo Bangkokā, kur Džeimss strādā apdrošināšanas biznesā – vai vismaz kaut kas uz to pusi, neko vairāk filmas laikā nebija iespējams uzzināt. Džīna ir akla, tāpēc par viņu un ģimeni gādā Džeimss. Apmeklējot ķirurgu, kurš varētu veikt operāciju, lai Džīna atgūtu redzi, viņi uzzina, ka operāciju iespējams veikt, tikai būs jāgaida rindā, jo izskatās, ka Taizemē arī ir valsts kvotas un samaksāt par operāciju Džeimss acīmredzot nevar, lai gan abi dzīvo ļoti elegantā un skaistā dzīvoklī un neizskatās, ka viņiem būtu naudas problēmas. Lai nu kā, rinda uz operāciju nav tik gara kā pie mums uz gūžas locītavu endoprotezēšanu, operācija tiek veikta, un, par laimi Džīnai un skatītājiem, Džīna atgūst redzi.

"All I see is you, Es redzu vienīgi Tevi"

Abi varoņi par to, protams, ir priecīgi. Džīna bauda pasauli, krāsas un tver visu, ko vien iespējams tvert un baudīt. Skaidrs, ka laulātā pāra attiecībās viss tik rožaini nebūs, jo palēnām starp abiem sāk rasties nelieli saspīlējumi. Izceļas nelieli strīdi par to, ka Džīna sāk citādi ģērbties, vairāk laika pavada ārpus mājas, satiek citus cilvēkus, Džeimss seksa laikā aizdomājas par kaut ko u.tml. Joprojām izklausās diezgan intriģējoši, ir jau redzēti nedaudz kaili ķermeņi, viena seksa aina, kaut kāds konflikts sāk veidoties. Viss kārtībā. Bet paskatos pulkstenī un redzu, ka pagājusi jau gandrīz stunda un pagaidām nekas vēl nav noticis uz ekrāna. Tas nekas, vēl ir kādas 40 minūtes.

Pāris nolemj nosvinēt redzes atgūšanu, doties ceļojumā uz Barselonu un apmesties viesnīcā, kur abi baudījuši medusmēnesi. Viņi apciemo Džīnas māsu, kura ir apprecējusies ar kādu spāņu kungu. Šis brauciens rada vēl lielāku spriedzi viņu starpā, viņi vairāk strīdas, nesaprotas, un Džeimss sāk justies nevajadzīgs savai sievai, jūt nedrošību par viņu attiecībām, bet galvenokārt par sevi. Acīmredzami Džeimss jūt, ka viss bija labāk, kad Džīnas dzīve balstījās tikai uz viņa pleciem, kad viņa nespēja par sevi parūpēties – kad Džīna bija akla.

Protams, ar šiem saspīlējumiem, greizsirdību, nesaprašanos, sākas nedaudz netīras spēlītes abu varoņu starpā. Un, manuprāt, šajā aspektā filma zaudēja visu, kas varēja to pārvērst par kaut cik baudāmu mistikas trilleri ar erotisku pieskaņu. Es nejutu viņu konfliktu, neredzēju nekādu pamatu tam. Man tas likās no pirksta izzīsts, lai radītu kaut kādu vērā ņemamu intrigu un saasinājumu stāstam. Es varu pieņemt un mēģināt saprast Džeimsa motivāciju, jo viņš nejutās derīgs sievai, bet es galīgi nesapratu, kāpēc Džīna konfliktē un rada lieku spriedzi viņu attiecībās, Turklāt filmā iespējams visu redzēt trīs soļus uz priekšu, kas nekad nav laba zīme.

"All I see is you, Es redzu vienīgi Tevi"

Vai atceraties 80. un 90. gadu erotiskos trillerus? Lūk, tādu trilleri es gaidīju arī tagad. Lai gan lielākā daļa no tiem bija briesmīgi, tām filmām piemita kaut kāds šarms, kaut kas no bailīgs un noslēpumains. Nu, ja par šarmu var nosaukt to, ka mēs gribējām redzēt tikai seksa ainas. Bļāviens, te pat seksa īsti nebija. Kur ir Maikls Duglass, Šārona Stouna, Demija Mūra, Deivids Duhovnijs, Kima Beisindžere, kad man viņus vajag?

Filma nofilmēta ļoti simpātiski, tai piemeklēti interesanti vizuālie risinājumi. Tie bija baudāmi un acīm tīkami. Paslavēju filmas operatoru. Aktierspēlei arī piesieties nav jēgas, jo aktieri savu darbu padarīja labi un atzīstami. Režisors Marks Forsters, protams, nav augstākā kalibra meistars savā arodā, bet savā laikā ir uzņēmis vairākas labas filmas – “Monster’s Ball” (2001), “Stranger Than Fiction” (2006), “The Kite Runner” (2007) ir mani favorīti. Šis darbs nekad netiks minēts starp viņa spilgtākajiem sasniegumiem. Ja filmai skatītāju būs vairāk nekā šīs recenzijas lasītāju, tad jau tas būs labs sasniegums.

Filmas vērtējums: 2.5/5

Gaidot nākamo filmu, kurā būs kaut kas erotiski trillerisks,

Reinis Važa