Mūslaiku informācijas telpā virmo daudz sarunu par to, ka A.I. (Artificial Intelligence jeb mākslīgais intelekts vulgaris) ir tehnoloģiju nākotne – ar to draud Apple, to ievieš Facebook (kopā ar VR, bet par to gan citreiz), no tā baidās Īlons Masks… Bet tikmēr ar humoru īpaši apdāvinātie kino skatītāji un arī rakstītāji jau sen joko par to, ka visus Holivudas dižpārdokļu scenārijus raksta mākslīgais intelekts, kam vienkārši tiek iebarota attiecīgā mērķauditorija, žanrs un budžets. Karst procesors, un rūc cietie diski, bet printeris bez žēlastības spļauj ārā smuki formatētas lapas ar notikumiem, dialogiem, storyboard‘iem… Mēs lūdzam tam apstāties un apžēloties, bet dzirdam tikai “I’m sorry Dave, I’m afraid I can’t do that”. Un pamostamies aukstos sviedros.
Diemžēl tas nebija ne sapnis, ne arī joks, jo šīs elles mašīnas darbības rezultātu mēs varam vērot filmā “Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows” (un arī pirmajā daļā, un daudzās citās filmās), kur kā vienīgā mākslinieciskā atsauce mākslīgajam intelektam tika norādīta saite uz Maikla Beja Instagram profilu, kurā vien suņi, sprādzieni un Viktorijas noslēpumi. Par to tad, īsumā, arī “filma” – daļēji mūzikas videoklips, daļēji videospēle (bet bez iespējas vadīt notikumus) ar žanram piederošajiem līmeņiem, pusbosiem, bosiem un pat QTE (to laikā vislabāk spaidīt ausis, spiežot tās ciet).
Apturot kritiski nievājošo piezīmju birumu, ir jāatzīst, ka filmas autori, līdzīgi kā Gambling Cat, šoreiz sekojuši principam “all in” – viss, pilnīgi viss, ko mēs esam vēlējušies redzēt “Bruņurupuču nindzju” filmā (un nesaņēmām no pirmās daļas), ir te, un zīmola nebūt ne niecīgā mitoloģija tiek darbināta uz pilnu klapi. Paši bruņurupuči (kuri joprojām vairāk izskatās pēc bandītiem nekā pēc tīņiem), Splinters, Šrēders, Eiprila, Bibops, Rokstedijs, Baksters Stokmans (smieklīgā Tailera Perija atveidojumā), Keisijs Džounss, Krengs un pat Tehnodroms – te, kā raksta uz mazpilsētu kultūras namu afišām, “būs visi!”. Cita lieta, ka mākslīgajam intelektam nav ne mazākās sajēgas, kas ir visi šie varoņi un ko ar tiem darīt, tāpēc to izpildījums… Skat. augstāk.
Arī aktieri, kuriem nepaveicās iekulties visā šajā pasākuma, rīkojas atbilstoši – šausmīgi bola acis, dramatiski pārspīlē un vadās pēc labākajām latviešu teātra aktierspēles tradīcijām. Uz visu fona ārkārtīgi izceļas Vils Arnets, kurš ir… tieši tāds pats kā visās citās savās lomās, bet arī tam ir skaidrojums – mākslīgais intelekts ir liels superseriāla “Arrested Development” fans un vienkārši negribēja neko sabojāt. Kā jau mēs visi, kā jau mēs visi…
Ja “Transformeri” ir bezsmadzeņu izklaides augstākajā (un savā ziņā nesasniedzamajā) līgā, šis diemžēl ir kaut kas ļoti pa vidu vai nedaudz uz kreiso malu – tas vairs īsti nav kino, un nav arī īsti skaidrs, ko ar to darīt (tak’ ne jau skatīties), bet fakts ir tāds, ka tas ir te un tas ir uz palikšanu.
“Bruņurupuči nindzjas 2” jau kinoteātros.
būsim godīgi, šī, atšķirībā no tiem pašiem transformeriem, ir bērnu filma, tāpēc varbūt nevajag tik stipri saskumt, jo viss ir atbilstoši mērķa auditorijai 🙂
Okay, here we go. Lai gan redzēju pirmajā ekranizācijas dienā, saņēmos bitchot tikai tagad (kur vēl citur, šitais saits ir vienīgais geek rant opcija lv, tāpēc, sorry guys), re, kur būs (iespējami minor spoileri, so heads up)
Sāksim ar tām nedaudzajām lietām, kas ir uzlabotas kopš pirmās daļas –
1. Veidotāji ir atmetuši ar roku domai šo franšīzi bīdīt uz Dark Knight pusi un iet vecās multenes pēdās (un ieslīd pa taisno otrā grāvī, bet per to vēlāk)
2. Uzlabots character design – Splinters neizskatās pēc roadkill, turtļiem ir mazāk baisa paskata sejas un Šrēders izskatās pēc Šrēdera, nevis transformeru versijas gaļas maļamajam aparātam. Bebop, Rocksteady un Krang vispār super, brīži, kad viņi parādās uz ekrāna ir praktiski vienīgie baudāmie momenti (kuri, protams, ātri jāsabojā ar retardētiem dialogiem un fart jokiem).
3. Filma šoreiz tiešām ir par bruņurupučiem, nevis Eiprilas žurnālistes karjeru
Un tās tad arī ir “uzlabotās” lietas kopš pirmās daļas, tagad pārējais…
1. Scenārijs. Holy shit, pie šī 13gadnieka fanfiction tipa storija ir strādājuši 2(ja skaita komiksu autorus, 4, bet šaubos, ka viņi īpaši pielika roku) pieauguši cilvēki. Šajā filmā ir kādi 5-6 plotlines un praktiski NEVIENS netiek pilnībā atrisināts, vai līdz galam noslīpēts. Filma haotiski skraida no viena plota uz otru un kaut kādā veidā pamanās uzspļaut katram no tiem. Tiklīdz vajag kaut ko izskaidrot, Donatello vienkārši minūtes laikā nober nesakarīgu techno-slurr un visi paraustot plecus iet tālāk. Maģiski.
2. Dialogi. Cringe faktors uz visu klapi. Bruņurupuči vēl ok (kaut gan Mikelandželo šajā ekranizācijā ir uztaisīts tuvu garīgi atpalikušam, kas palika ar party dude prototipu?), bet brīdi, kad mutes atver cilvēki, vēlme ar pirkstiem saspiest deniņus aiziet uz pilnu klapi. Kaut kādā viedā, filmas autori ir panākuši to, ka Vils Artnets ir kaitinošāks par Meganu Foksu. Kā?!!
3. Pilnīgs waste of original characters. Keisijs Džonss. Viens no krutākajiem bad-assiem visā franšīzē ir uztaisīts par pliekanu, lūzerīgu mentu, kurš savu masku uzvelk filmā uz, labi, ja, 2 minūtēm. Stokmans darbojas kā Donatello villain grupai – atver muti tikai tad, kad storijs kļūst pārāk nesakarīgs viņa biedriem un auditorijai. Jo, priekš kam character development un normālu stāsta attīstību, ja mums ir “nerdy-whacky-characteri”, kas fiksi visu paskaidros skatītājiem. Krangs un Šreders – nabaga Šreders pat netiek pie neviena(!) kautiņa filmā un Krangs parādās arī uz kādām 10 minūtēm kopumā. Pieļauju, ka kopumā pat Artnetam tiek vairāk ekrāna laika. Okei, Bebop un Rocksteady ir praktiski vienīgie, kurus filmas veidotāji ir uztrāpījuši spot-on (lai gan neatceros, ka multenēs viņi būtu fartojushi un priecājušies par saviem krāniem), kas noved pie nākamās problēmas –
4. Mēģinājums izpatikt visa vecuma auditorijai un faniem vienlaikus. Aizstāvēt šo filmu ar to, ka “paredzēta taču bērniem” galīgi neiet cauri. PG13 NAV bērnu filma. Tā ir filma, kura ir paredzēta teenage/ģimenes pavadījuma auditorijai. Un kādā veidā miksēt haotiski samestas references, dick/fart jokes un “stāsts visai ģimenei” būtu laba ideja? Lielisks salīdzinājums ir Warcraft filma – daudzi neieredz, ka stāsts tikai faniem aktuāls un saprotams, bet tā filma vismaz zin, uz ko tēmē un trāpa tieši fan-service desmitniekā. Pofig, ka 8gadnieki zālē sāks raudāt, senči neko nesapratīs un dialogi ir tieši tik cheesy, ka WoW questos – fani ar stulbu smaidu skatīsies līdz galam un pieprasīs sīkvelu.
5. Action ainas un Beja pieskāriens. Pirmām kārtām, fuck Beju. Jā, zinu, ka viņš “tikai” producē, bet šis uz ekrāna izsktās pec 90% viņa lolojuma. Tieši tikpat stulba un haotiska filma, kā pēdējās 3 transfomeru daļas. Pa vidu Megana, izniekoti labie aktieri, lance-flare visur, kur vien var iebāzt. Un nesaprotu, kāpēc viņu vēl kāds sauc par kaut cik legit action scene taisītāju, ja šeit, tāpat kā Tranformeros, lielākajās cīņu ainās reāli neko nevar saprast. Visi ripo, vārtās, pāri ir pārlikts superspožs filtrs, fonā patstāvīgi kaut kas sprāgst. Salīdzini jebkuru Beja action scene ar, kaut vai, jebkuru Marvel filmas cīņas ainu un ātri var saprast, ka Bejs arī ir reāls sūds savā nepelnīti iedotajā “King of Explosions” lauciņā. Also – filma, kurā ir nindzjas, vienīgais stealth mission ir prasta paņirgāšanās par visu ideju un bruņurupuči paņem savus ieročus rokā vien uz pāris minūtēm pa visu filmu. Fuck to nezināmo režisoru un vēl 100x fuck Beju.
Overall, sāpīga pieredze, kaut gan noteikti labāka par pirmo (kaut gan, par to zemāk noslīdēt būtu reāli sasniegums) un kaut kāda daļa no manis viealga bija priecīga redzēt bruņurupučus uz lielā ekrāna. Varbūt noskatīšos otrreiz tīri referenču dēļ, bet uz datora, lai varētu skippot visas human character daļas. Reāli žēl, jo pāris momentos filmā pat ir sajūta, ka tur aizkadrā kāds veidojot ir mēģinājis nedaudz ielikt sirdi un smadzenes, bet tie tad būtu turtļu aktieri un CGI meistari. Man pat šī daļa neriebjās, skumji par neīstenoto potenciālu vienkārši. Divi mēģinājumi ir bijuši, nedz fani, nedz filmas ienākumi nenorāda uz neko labu, laiks izraut vadu no sistēmas un ļaut franšīzei laisties ziemas miegā. Jo zināms, vēl kāda dekāde un atkal kāds uztaisīs remake, cerams, šoreiz labāku. Tādu, kas tiešām ir pelnījusi, ka ending credits skan oriģinālā TMNT theme remikss.