TV

“The X-Files” s10e01: “My Struggle”

Kopš slaveno "X-Failu" nobeiguma ir pagājuši jau vairāk nekā 10 gadi. 200 sērijas un pat divas pilnmetrāžas filmas – diezgan liels sasniegums jebkurai TV seriālu franšīzei. Tomēr daudziem nešķita, ka stāstam bija pietiekami labs nobeigums, ilgi tika runāts par trešo filmu, bet par jaunu sezonu varēja tikai sapņot.

02.02.2016

Kopš slaveno “X-Failu” nobeiguma ir pagājuši jau vairāk nekā 10 gadi.. Veselas 200 (!) sērijas un pat divas pilnmetrāžas filmas – diezgan liels sasniegums jebkurai TV seriālu franšīzei. Tomēr daudziem faniem nešķita, ka stāstam bija pietiekami labs nobeigums, un ilgi tika runāts par to, ka vajadzētu veidot trešo filmu, bet par jaunu sezonu varēja tikai sapņot.

Par laimi nesen TV jomā ir parādījies jauns un interesants ieradums – radīt turpinājumus mini-sēriju formātā jau sen pabeigtiem projektiem. Piemēram, “24”, “Heroes”, “Arrested Development”, “Full House”, “Prison Break” un tagad arī “X-Faili”! Lai arī tika pasūtītas tikai sešas jaunas sērijas, par X-Failu tālāko gaitu neko nevar paredzēt. Kas zina, iespējams, atsaucība būs tik liela, ka tiks pasūtītas jaunas mini sērijas vai pat pilnas sezonas. Bet tas gan ir tikai (ASV) skatītāju un kanāla FOX rokās.

Tagad par pašu sēriju. Kopumā labs sākums, lai gan kaut kas tomēr pietrūka, jo īpaši X-Failu faniem. Proti, Malders ar Skalliju pārāk maz laika pavadīja kopā! Protams, sākumā tiek izskaidrots status quo – X-Faili jau sen ir slēgti un katrs no izmeklētājiem mierīgi dzīvo savu dzīvi. Bet viena no lietām, ko fani vēlējās redzēt visvairāk, ir Maldera un Skallijas kopīgā noziegumu risināšana. Tā kā mums tiks piedāvātas nieka sešas sērijas, tās šeit bija pārāk maz. Var pat teikt, ka tās šeit nebija vispār.

Sērijas sižets gan nevarēja likt vilties nevienam. Visvairāk šeit baudu gūs sazvērestību eksperti (zinātnieki gan papletīs acis izbrīnā), un noteikti nevilsies arī seriāla lielākie fani. Ļoti ticams, ka šajā mini sezonā gūsim atbildes uz daudziem jautājumiem, jo īpaši par lielo citplanētiešu sazvērestību. Viena lieta, kas jau beidzot tika apstiprināta, ir fakts, ka Malderam un Skallijai tomēr bija kopīgs bērns. Katrā ziņā, stāsts ir ļoti intriģējošs, lai arī cik muļķīgs tas dažiem nešķistu. Protams, parādījās arī citi jau zināmi varoņi, piemēram, Cigaretes Smēķējošais Vīrs un Skiners.  Diemžēl jaunie varoņi lika vilties. Teds O’Mallijs izrādījās nekas vairāk kā sazvērestību eksperts un turklāt vēl mistiski nozuda sērijas beigās. Arī Sveta, par spīti tam, ka viņu spēlēja lieliskā Annet Mahendru, neko daudz stāstam nedeva. Arī beigas pierādīja, ka viņu bez problēmām varēja aizstāt jebkurš cits personāžs.

Kopumā nekā vairāk par intriģējošu stāstu šeit nebija. Arī Maldera un Skallijas atkalsatikšanās varēja notikt ātrāk. Atliek tikai cerēt, ka nākamās sērijas parādīs ko vairāk no abu izmeklētāju tik ļoti slavenās savstarpējās dinamikas. Būtu jauki arī redzēt kaut ko vairāk no jaunajiem personāžiem, kā arī iemīļotās “slepenās lietas”, ar kurām seriāls jau no paša sākuma izpelnījās savu labo slavu. Un protams, ceram uz vēl vairāk atbildēm.

Vērtējums: 7/10

Apskatu izveidoja: Alvis Gļeba