TV

“The X-Files” s10e02: “Founder’s Mutation”

Visas problēmas, no kurām cieta iepriekšējā sērija, šeit tika atrisinātas jau no paša sākuma. “Founder’s Mutation” mums parādīja tieši to, ko no jaunajiem X-Failiem gribējām redzēt – mūsu iecienītos Malderu un Skalliju, izmeklējot kārtējo Slepeno Lietu!

02.02.2016

Viena no reitingu palielināšanas metodēm ir izlaist nākamo sēriju jau nākamajā dienā, un tieši tādēļ jau tagad varam novērtēt “X-Failu” jaunāko sniegumu. Un šī bija lieliska sērija. Visas problēmas, no kurām cieta iepriekšējā sērija, šeit tika atrisinātas jau no paša sākuma. “Founder’s Mutation” mums parādīja tieši to, ko no jaunajiem X-Failiem gribējām redzēt – mūsu iecienītos Malderu un Skalliju, izmeklējot kārtējo Slepeno Lietu.

Pati “iknedēļas lieta” bija veco X-Failu stilā – pietiekami biedējoša un atbaidoša, lai atstātu redzētās šausmas skatītāja galvā vismaz uz vienu negulētu nakti. Pati lieta neizcēlās tikai ar savām šausmām. Arī izmeklētājus tā ļoti ietekmēja, liekot Malderam un Skallijai atcerēties par viņu kopīgo dēlu Viljamu. Turklāt lieta šķita arī nedaudz saistīta ar sezonas lielo citplanētiešu sazvērestību, tātad turpmākajās sērijās tiks šķetināti arī tās pavedieni. Tik ļoti slavētā Maldera un Skallijas dinamika šeit arī ļoti izcēlās, jau uzreiz apvienojot abus aģentus kārtējās lietas izmeklēšanā. Epizodiskie varoņi gan bija kā nu kurš. Daži priecēja, jo īpaši Hannibal zvaigznes Kacey Rohl tēlotā Agnesa, lai arī cik īsa nebūtu bijusi viņas loma. Citi atkal lika nedaudz vilties, piemēram, Kails un Dr. Goldman, kuri, esot ļaundaru lomā, neizcēlās ne ar ko īpašu.

Gribēju pievērst uzmanību vēl vienam sīkumam šajā sērijā. Redzējām, ka Malders diezgan pamatīgi cieta no Kaila radītajām galvassāpēm. Tādēļ Skallija viņu brīdināja, ka tas var nebeigties labi. Uz ko Malders atbildēja: “Nebūs jau pirmā reize.” Šī bija laba atsauce uz vecajiem X-Failiem, kur izmeklētāji bieži vien cieta no ļaundaru pārdabiskajām spējām. Neskatoties uz dažiem sīkumiem, kas šoreiz ne īpaši labi izdevās, X-Faili beidzot piedāvāja tieši to, ko mēs visi tik ļoti gaidījām. Ieskaitot Malderu un Skalliju, kā arī īpaši biedējošu lietu. Vēl tikai jāsagaida interesantāki viesaktieri, un tad jau būs pavisam labi. Pagaidām – laba lieta, labi izmeklētāji, bet nekā arī vairāk šeit nav.

Vērtējums: 8,5/10