TV

“The X-Files” s10e03: “Mulder & Scully Meet the Were-Monster”

Ļoti dīvaina, bet pārsteidzoši ģeniāla sērija šonedēļ no "X-failiem", kurā Malders ar Skalliju centās atklāt Vilkačķirzakas noslēpumu, kas izrādījās vēl jocīgāks nekā pati sērija. Brīnumainā kārtā šī ļoti savādā pieeja seriālam atmaksājās. Un kā vēl!

02.02.2016

Ļoti dīvaina, bet pārsteidzoši ģeniāla sērija šonedēļ no “X-failiem”, kurā Malders ar Skalliju centās atklāt Vilkačķirzakas noslēpumu, kas izrādījās vēl jocīgāks nekā pati sērija. Brīnumainā kārtā šī ļoti savādā pieeja seriālam atmaksājās. Un kā vēl!

Sākums bija visai interesants ar to, ka uz brīdi Malders ar Skalliju savās lomās bija apmainījušies ar vietām. Malders kļuva visai skeptisks, vien iedomājoties par to, ka varētu eksistēt cilvēkveidīgs briesmonis. Tikmēr Skallija bija ļoti pārliecināta par pretējo. Es noteikti nebūtu protestējis, ja tas tā turpinātos arī visu atlikušo sēriju. Pārējie personāži šajā sērijā bija ļoti amizanti tipāži. Sākot ar jocīgo hosteļa saimnieku un beidzot ar sērijas īsto slepkavu – dzīvnieku ķērāju. Arī humors bija tikpat savāds kā personāži. Visspilgtāk manā atmiņā noteikti paliks aina, kurā hosteļa īpašnieks ķiķinot vēro sarkanajās apakšbiksēs guļošo Malderu…

Sākumā gan šķita, ka seriāla veidotāji ir nedaudz par tālu noklīduši no “X-failu” ierastās atmosfēras un iegājuši ne tur, kur vajadzētu. Tomēr uz beigām Vilkačķirzakas stāsts sērijas jocīgumu pilnībā attaisnoja. Izrādās, ka viņš nemaz nav meklētais slepkava – ķirzaka ir viņa īstā forma un īstais briesmonis ir viņa cilvēka veidols. Šeit sākās sērijas labākā daļa, kurā Vilkačķirzaka visai ironiskā veidā stāsta par to, ka būt cilvēkam ir īstākās šausmas. Jāstrādā, jādomā par rēķiniem, pensiju, jāmelo par seksuālo dzīvi un kas tik vēl ne! Tas viss ļoti ģeniālā veidā apgrieza kājām gaisā vilkaču mītus un lika pat nedaudz filozofiski aizdomāties, vai tik tiešām ir labāk būt par cilvēku nekā briesmoni?

Īstais slepkava izrādījās dzīvnieku ķērājs. Dīvaini gan, ka viņš tika pieķerts darba vietā, jo pirms tam vēl zvērēja, ka viņam savs darbs ir apriebies. Nedaudz dīvaina bija arī izmeklētāju uzvedība, jo īpaši Skallijas, kura ne tikai viena pati devās iztaujāt Vilkačķirzaku, bet arī ļāva viņam vienkārši aizbēgt prom, stāvot uz vietas. Spītējot dažiem sīkumiem, kuri šķita nevietā, un jo īpaši Slepenajām Lietām neierastajam tonim, sērija izdevās, turklāt kā vēl. Izcili sižeta pagriezieni, kas papildināti ar ģeniālu domu, lika šai kļūt par vienu no visu laiku labākajām un neparastākajām X-Failu sērijām, kādas vien ir redzētas.

Vērtējums: 9,5/10