TV

“X-Files” s10e04: “Home Again”

“X-Faili” turpina savu vairāk vai mazāk spēcīgo atgriešanos TV ekrānos. Šonedēļ mistiskas slepkavības veica bezpajumtnieku aizstāvis Degun-Plākstera Vīrs jeb vienkārši Atkritumu Vīrs. Lielākoties Foksam vienam pašam nācās izmeklēt šo lietu, jo Skallijai tikmēr bija jābūt līdzās savai mātei, kura atradās uz nāves gultas.

10.02.2016

“X-Faili” turpina savu vairāk vai mazāk spēcīgo atgriešanos TV ekrānos. Šonedēļ mistiskas slepkavības veica bezpajumtnieku aizstāvis Degun-Plākstera Vīrs jeb vienkārši Atkritumu Vīrs. Lielākoties Foksam vienam pašam nācās izmeklēt šo lietu, jo Skallijai tikmēr bija jābūt līdzās savai mātei, kura atradās uz nāves gultas. Šķiet, ka būtu riskanti jau otro reizi šajā īsajā sezonā šķirt abus izmeklētājus, tomēr abas sižeta līnijas tika ļoti labi savienotas kopā, un šī sērija izrādījās īpaši spēcīga.

Varētu šķist, ka jaunie “X-Faili” nemaz neturpina iesākto sižetu un par pagātni ir pilnībā aizmirsuši. Bet tā nebūt nav. Skallijas atvadas no mātes nebija tikai vienkāršs, emocionāls spiediens uz skatītāju, jo šajā situācijā atklājās daudz kas vairāk par viņu pašu. Deinas emocionālās grūtības šajā sērijā bija ļoti spilgtas. Mātes pēdējie vārdi, kā arī Atkritumu Vīra slepkavības aģentei palīdzēja saprast, ka viņa vēl joprojām nespēj pārdzīvot Viljama atdošanu citiem vecākiem. Viss, ko viņa gribētu, ir uzzināt, vai dēlam viss ir kārtībā. Lielisks bija arī lēmums salīdzināt Margaretas gulēšanu slimnīcā ar senākiem laikiem, kad Malders nevēlējās neko vairāk par Skallijas pamošanos no komas.

Sērijas ļaundaris bija īpaši briesmīgs un biedējošs, raujot nost rokas, galvas un radot to noslēpumaino šausmu sajūtu, kāda bija jūtama vecajās sezonās. Protams, “Slepeno Lietu” stilā, noslēpumainais slepkava izrādījās domu iemiesojums jeb vienkārši golems. Ļaundara izcelsmes stāsts izrādījās pietiekami patiess un emocionāls, lai golema un viņa saimnieka “tikšana brīvībā” šķistu pareiza. Saistība ar Skallijas emocionālo drāmu ļaundari padarīja tikai labāku.

Vēl jāpiemin Maldera joki, kuri sniedza nedaudz gaismas sērijas tumšajai atmosfērai. Bija gan pāris nepilnības, bet, neskatoties uz tām, šī sērija paveica lielisku darbu, radot neaizmirstamu ļaundari, kā arī spēcīgu drāmu, ieskaitot aizkustinošu Gillian Anderson tēlojumu. Pagaidām “X-Faili” balstās uz lietām, kuras ir izdevušās vecajās sezonās, un tas nāk par labu. Vismaz seriāla faniem. 8,5/10