Ziņas

“Scarface” un citi rīmeiki, kas ir pārāki par oriģinālu

Brīnīties par rīmeikiem mūsdienu kino pasaulē ir kā brīnīties par austošu sauli aiz loga - ir skaidrs, ka senie cilvēki (t.i., akmens laikmetā) ilgi prātoja par to, kādēļ viss ir tieši tā un ne citādi, bet mēs neesam viņi un visu ļoti labi saprotam. Tādēļ par jaunu (kārtējo) "Scarface" rīmeiku brīnīties galīgi nevajadzētu - viss ir cikliski un iet savu ceļu.

22.05.2017

Brīnīties par rīmeikiem mūsdienu kino pasaulē ir kā brīnīties par austošu sauli aiz loga – ir skaidrs, ka senie cilvēki (t.i., akmens laikmetā) ilgi prātoja par to, kādēļ viss ir tieši tā un ne citādi, bet mēs neesam viņi un visu ļoti labi saprotam. Tādēļ par jaunu (kārtējo) “Scarface” rīmeiku brīnīties galīgi nevajadzētu – viss ir cikliski un iet savu ceļu.

Bet interesantākais šajā stāstā ir tas, ka šis būs jau otrais (!) “Rētaiņa” rīmeiks – pirmais, kā to noteikti atceras pavisam nedaudzi (ja vispār atceras), iznāca tālajā 1932. gadā paša Hovarda Hjūza (kurš maz atgādināja Leonardo Dikaprio) studijā un vēstīja par gangsteriem, Tompsona ložmetējiem, sauso likumu un saldu atriebību. Bet 1983. gadā Vjetnamas kara veterāns un kokaīna cienītājs Olivers Stouns trakuma delīrijā sacerēja kriminālo eposu, kā saka, “pēc motīviem” – aktuālā Kubas imigrantu krīze un vecais labais no-nulles-par-varoni (un atpakaļ) stāsts, kuru uz ekrāna tik spīdoši pārnesa režisors Braiens de Palma un aktieris Als Pačīno, ka iedvesmoja ne vienu un ne divas hiphopa mūziķu paaudzes (kuri filmu pārsvarā vai nu nesaprata, vai burtiski pārprata). Tam sekoja vesela blakusproduktu industrija – no motivējošiem plakātiem un zelta naudas turētājiem līdz oficiālajai videospēlei (!) un ringtoniem “Say Hello to My Little Friend!” (2,99 USD + tax).

Scarface, Rētainis

Tādēļ nav nekāds brīnums, ka studija “Universal” ar lielāko prieku ekspluatēs savu naudu nesošo varoni arī tālāk. No projekta ir aizmucis tā potenciālais režisors Antuāns Fukuā (“The Magnificent Seven” rīmeiks), kuram steidzami jāfilmē “The Equalizer” (TV seriāla pilnmetrāžas rīmeiks) turpinājums – jo Denzels negaidīs -, bet ir atradis galvenās lomas atveidotāju, un jaunais Tonijs Montana būs neviens cits kā meksikāņu aktieris, producents un arī režisors Djego Luna (“Rogue One: A Star Wars Story”). Kā jūs jau noprotat, šoreiz Tonijs nāks no Meksikas (“Say Hello to My Little Friends”?), kas ir ļoti laikā, kamēr Trampa siena vēl nav uzbūvēta – filmas darbība norisināsies Losandželosā un scenāriju rakstīs “The Sopranos” un “Boardwalk Empire” autors Terenss Vinterss. Pagaidām nav apstiprināts, bet projektu kā savu nākamo režijas darbu (pag, bet kā tad “Gotham City Sirens”?) uzlūko, iespējams, labākais kandidāts – Deivids Eijers (“End of Watch”, “Harsh Times”).

Visbeidzot – šis viss mums dod legālu iespēju atcerēties vismaz 10 rīmeikus, kuri bija pārāki par oriģinālu – un kuri, bez šaubām, tiks pārfilmēti vēl un vēl un vēl:

“Scarface” (1983) > “Scarface (1932)
“The Thing” (1982) > “The Thing from Another World” (1951)
“The Fly” (1986) > “The Fly” (1958)
“The Maltese Falcon” (1941) > “The Maltese Falcon” (1931)
“Heat” (1995) > “L.A. Takedown” (1989)
“Ocean’s Eleven” (2001) > “Ocean’s Eleven” (1960)
“3:10 to Yuma” (2007) > “3:10 to Yuma” (1957)
“True Grit” (2010) > “True Grit” (1969)
“Little Shop of Horrors” (1986) > “Little Shop of Horrors” (1960)
“True Lies” (1994) > “La Totale!” (1991)

Par daudziem no šiem jūs noteikti nemaz nezinājāt, ka tie ir rīmeiki, – un arī tas ir ok. “Scarface” svaigākais uzlējums plāno būt klāt jau 2018. gadā – tieši uz sienas pabeigšanu!