Xavier Dolan

“Bonjour, Cannes!” (Kannu kinofestivāls 2019)

Ne katru dienu un pat gadu parastajām kinomānam paspīd iespēja doties uz pasaulslaveno kinofestivālu Kannās, turklāt būt klāt filmu skatēm pasaules pirmizrādēs. Nu labi, dažreiz pietiek vien ar aizrautīgu un regulāru filmu skatīšanos, lai kļūtu par pasaules lielākā kinofestivāla daļu – piemēram, piedalīties "European Film Challenge" (EFC) konkursā.

Kino pasākumi šonedēļ (APR 24 – APR 30)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Ksavjē Dolans, viņa kino un “Tas ir tikai pasaules gals”!

Kanādas režisors-brīnumbērns Ksavjē Dolans savos 27 gados jau piecas (!) reizes paviesojās Kannu starptautiskajā kinofestivālā, lai katru reizi aizbrauktu mājās ar balvu, un arī šis gads nav izņēmums. Lai pilnā gatavībā izbaudītu režisora jaunāko filmu, vērts iepazīties ar viņa līdzšinējās daiļrades spilgtākajām pērlēm:

10 filmas, kuras varēsiet noskatīties 6. kinofestivālā “Spektrs”

Kinoprojekts Spektrs Latvijas kino cienītājiem tie jau ir kļuvuši par svētkiem, pietam divreiz gadā. Ir pienācis jau sestais šāda veida festivāls, kurš šoreiz piedāvā veselas 10 (!) filmas, kuras līdz Latvijas kino ekrāniem līdz šim vēl nav nonākušas un dažas no tām citādāk arī nenonāktu.

Dubultais kino vakars: “Mīlestības vēstules” un “Māmiņa”

8. martā kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar kinoprojektu "Spektrs" piedāvā dubulto kino vakaru Sieviešu dienā, kurā tiks demonstrētas divas burvīgas, sievišķīgas filmas par īpašu cenu, kā arī neiztrūks ziedi, dzērieni un īpaša attieksme!

Frankofonijas dienu filmas kinoteātrī K Suns

Martā jau tradicionāli notiek franciski runājošo valstu kopienas pasākumi Latvijā, un Frankofonijas dienu ietvaros kinoteātrī “K.Suns” no 20. marta bez maksas noskatāma 11 filmu programma.

Ražots Kvebekā

Lai gan lielākajai daļai prātā vispirms ienāks dažādi ASV filmu darboņi, šī valsts nebūt nav vienīgā, kura māk ražot lieliskus kino industrijas meistarus – tas tīri labi padodas arī viņu kaimiņiem Kanādai !

Ksavjē Dolans: režijas brīnumbērns no Kanādas

“Es biju ļoti vardarbīgs bērns. Kino un literatūra ļāva man novirzīt savu agresiju pozitīvā virzienā. Domāju, tas atspoguļojas arī manos darbos” - tā Dolans par savu bērnību un iedvesmu filmām.

“Mommy” (2014)

Māmiņa! Šis vārds skan mīļi un aicinoši. Turpretīm, skatoties kanādieša Ksavjē Dolana tāda paša nosaukuma filmu, skatītāju var pārņemt vilšanās, dusmu, apjukuma, maiguma vai žēluma sajūta, pat izmisums un vaina. Tik spēcīgas un pretrunīgas emocijas raisa šis stāsts!

Latvijas kino skatītāju atsauksmes par filmu “Māmiņa”

Kinoprojekts “Spektrs” turpina iepazīstināt Latvijas kino skatītājus ar Ksavjē Dolana daiļradi - pēc pagājušā gada oktobrī izrādītās režisora filmas “Toms fermā”, “Māmiņa” kinoteātru repertuārā jau no 13. februāra! Bet rakstā piedāvājam skatītāju atsauksmes, kuras palīdzēs izdarīt pareizo izvēli!

Ksavjē Dolans par filmas “Māmiņa” Instagram-formātu

Ziņkārība, neizpratne, izbrīns un pat sašutums un dusmīgi zvani kinoteātra administrācijai, lai tā “nekavējoties salabo filmu” - tas viss un vēl vairāk saistībā ar režisora Ksavjē Dolana lēmumu uzņemt savu jaunāko darbu “Māmiņa” ar malu attiecību 1:1!

Pirmais treileris filmai “The Elephant Song”

Pirmais treileris Kanādas detektīvam ar Ksavjē Dolanu galvenajā lomā.